Kurs operatora VHF/SRC

4winds logo Pomorska Szkoła Zeglarstwa logo

Pomorska Szkoła Żeglarstwa
i Edukacji Morskiej oraz 4winds Szkoła Żeglarstwa, organizują
w dniach 16-17 kwietnia 2016 r. kurs przygotowujący do egzaminu na operatora urządzeń radiowych SRC i VHF w służbie radiokomunikacyjnej morskiej i śródlądowej.

W składzie załogi każdego jachtu, wyposażonego w zarejestrowaną, czynną radiostację VHF, pracującą w paśmie morskim, musi znajdować się osoba uprawniona do jej obsługi. Polskie jachty
w radiokomunikacji morskiej obowiązuje system GMDSS, stąd do pracy w tym systemie konieczne jest posiadanie świadectwa operatora urządzeń radiowych SRC, niezbędne żeglarzom planującym rejsy morskie. Posiadacze uprawnień VHF, pragnący prowadzić jachty po wodach morskich i komunikować się
w systemie GMDSS, muszą rozszerzyć posiadane uprawnienia do zakresu uprawnień SRC.

Aby umożliwić żeglarzom i motorowodniakom uzyskanie właściwych uprawnień, w siedzibie Pomorskiej Szkoły Żeglarstwa
i Edukacji Morskiej Pomorskiego Związku Żeglarskiego w Gdyni, przy ul. Chwaszczyńskiej 172 odbędzie się kurs przygotowujący do egzaminu, który poprowadzi Jacek Lech – czynny zawodowo oficer marynarki handlowej. Wykłady, zajęcia praktyczne oraz ćwiczenia, realizowane będą w grupach 8-osobowych.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 14 kwietnia. Można to zrobić telefonicznie: +48 503 008 271, lub mailowo: nital@poczta.onet.pl.

Koszt udziału w kursie wynosi 270 zł od osoby. Należność należy uregulować przed zajęciami w godz. 9.00 – 9.45 w biurze Szkoły. Trzeba także przynieść dwa jednakowe, podpisane na odwrocie zdjęcia w formacie 35×45 mm.

Podczas zajęć będzie można wypełnić wniosek o wydanie świadectwa, wnieść opłatę za egzamin VHF/SRC i wydanie świadectwa VHF/SRC (Szkoła dokona zgłoszenia grupowego w KE UKE). Koszt egzaminu VHF – 80 zł, SRC – 100 zł. Wydanie świadectwa operatora VHF/SRC – 25 zł.

Szczegóły można znaleźć TUTAJ